Luiza Gega regjistron një tjetër rekord kombëtar në Itali – Stop
Aktualitet, Lajme, Të Gjitha

Luiza Gega regjistron një tjetër rekord kombëtar në Itali

Luiza Gega ka vendosur një tjetër rekord kombëtar në garën 5 km.

Këtë herë Grga e arriti suksesin në Itali. Gega ka dalë e para në garën 5 km rrugë në eventin “La notte delle stelle” që është mbajtur në Forli.

Atletja shqiptare regjistroi kohën 15:39. Ky sukes tregoi dhe njëherë formën e shkëlqyer të sportistes shqiptare.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *