Loti 3 i unazës, Balluku: Hapet brenda prillit – Stop
Aktualitet, Të Gjitha

Loti 3 i unazës, Balluku: Hapet brenda prillit

Loti 3 i Unazës së Madhe, që përfshin aksin Uzina e Autotraktorëve, Shkozë-Materniteti i Ri do të hapet për përdoruesit e rrugës brenda muajit prill.

Kështu është bërë me dije nga Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë Belinda Balluku, që ka njoftuar këtë mbrëmje nisjen e asfaltimit të këtij loti. “Ditë-natë në punë, pa u ndalur, për të garantuar që Unaza e Madhe e Tiranës të përfundojë në kohë. Në lotin 3, Uzina e Autotraktorëve, Shkozë-Materniteti i Ri, kemi nisur punën për asfaltimin e rrugës për ta vendosur atë brenda muajit prill në dispozicion të drejtuesve të automjeteve duke lehtësuar trafikun në këtë pjesë të kryeqytetit”, shkruan Balluku në Facebook.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *