Laboratori i ri në QSUT/ Rama-mjekëve: Nga halli që do të iknit nga puna, kaluat tek halli si të bëjmë më shumë punë – Stop
Aktualitet, Të Gjitha

Laboratori i ri në QSUT/ Rama-mjekëve: Nga halli që do të iknit nga puna, kaluat tek halli si të bëjmë më shumë punë

Kryeministri i Shqipëisë, Edi Rama ka deklaruar para mjekëve se tashmë nga halli se do iknin nga puna kanë kaluar tek halli tjetër si të bëjnë më shumë punë.

Kryeministri i shoqëruar nga Manastirliu kanë vizituar laboratorin e ri në QSUT që do të pasohet nga disa të tjerë në spitale rajonale

Kësaj deklarate Rama i referohet zgjedhjeve të 25 prillit, ku gjatë fushatës i bëri thirrje edhe mësuesve me infermierëve që të mbronin pozicionet e tyre me votë, dhe mos e hidhnin votën në drejtim të paditur

RAMA: Janë të kënaqur tani këta po punojnë.

MANASTIRLIU: Sfida e radhës është sit ë shkojmë në nivel më të lart. Këto aparatura duan duan staf të trajnuar dhe për të vijuar më pas me pikën e dobët, kërkimin shkencor. Spitalet universitare, sidomos këto laboratore duan nivel më të lartë.

RAMA: Nga halli që do iknit nga puna, tani tek halli si të bëjmë më shumë punë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *