“Kur erdhën forcat e Kosovës, ne e kishim fikur zjarrin”, mohoi ndihmën nga Kosova, kryebashkiaku i Kukësit bëhet “meme” në rrjet (FOTO)

Deklarata kryebashkiakut të Kukësit, Safet Gjici ku shprehet se zjarri mbi tunelin e Kalimashit ishte neutralizuar kur erdhën forcat ushtarake dhe zjarrfikëset nga Kosova është duke bërë xhiron e rrjetit.

“Patjetër, erdhën në ndihmë vëllezërit tanë të Kosovës, por kur erdhën ishte neutralizuar zjarri”, u shpreh kryebashkiaku i Kukësit në një intervistë.

Ndërkohë që ishte vetë Gjici i cili kërkonte ndihmë si nga Kosova ashtu dhe nga qeveria shqiptare për forcat zjarrëfikëse.

Ndërsa nuk kanë munguar memet në rrjetet sociale.

Të Fundit