“Kam 100 mijë Euro kursime” qytetarët: Më mire kafe se librari! – Stop
“STOP”-I JUAJ, KLIPET

“Kam 100 mijë Euro kursime” qytetarët: Më mire kafe se librari!

Sot është dita e alfabetit në nder të Kongresit të Manastirit, që vendosi në nëntor 1908 përdorimin e shkronjave latine për alfabetin shqipar. Javën e kaluar u mbajt panairi i përvitshëm i librit, ku nuk munguan vizitorët e shumtë. Ne pyetëm qytetarë të moshave të ndryshme, nëse lexojnë dhe sa. Shumica thanë, se kanë raport të mirë me leximin dhe kjo duhet stimuluar.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *