“Iu thafshin duart kush thotë se ‘s’keni punuar’”, Rama në Rrëshen: PD-së i’u vret sytë e bukura – Stop
Aktualitet, Të Gjitha

“Iu thafshin duart kush thotë se ‘s’keni punuar’”, Rama në Rrëshen: PD-së i’u vret sytë e bukura

Kryeministri Edi Rama është ndalur sot në Rrëshen, ku ka parë nga afër investimet në infrastrukturë sa i takon projektit të rindërtimit por dhe në qendrën e vaksinimit.

Teksa ka ecur përgjatë bulevardit të qytetit, ka shigjetuar kundërshtarët politikë në lidhje me degën e PD-së, ku sipas tij kishte prishur fasadën e ndërtesës.

Ndërkohë, Rama u prit në qendrën e vaksinimit me duartrokitje dhe lëvdata nga të moshuarit.

PJESË NGA BISEDA

Rama: Këta të PD nuk rrinë dot pa i ngrënë ato parvazet?”
Zyrtari vendor: Ata janë të shkatërrimit. Nuk rrinë dot
Rama: Ja u ka fajin bukura dhe godina
Zyrtari vendor: Si gjithmonë iu vret sytë e bukura

E moshuara: Urime kryeministri më i madh dhe më i mirë i Europës
Rama: Po po, më i gjati i Europës
E moshuara: Urime, suksese
E moshuara tjetër: Kush thotë që nuk keni punuar, ju thafshin duart
I moshuari tjetër: Po të jeni ju mirë, jemi dhe ne
Rama: Ne duam që ju të kini kujdes. Se ju kemi futur ushtarë në trup, që të luftojnë. Por duhet t’i lëmë pak këta ushtarët që të rriten. Uluni!
E moshuara: Të rujt Zoti. Kishim qejf me të pa.
Rama: Ja më patë

I moshuari: Fitofsh dhe 3 mandate të tjera zoti kryeministër.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *