“I ftuar nderi”, Rama udhëton në Abu Dhabi – Stop
Lajme, Të Gjitha

“I ftuar nderi”, Rama udhëton në Abu Dhabi

Ditën e sotme kryeministri Edi Rama ka udhëtuar drejt Abu Dhabit në Emiratet e Bashkuara. Pëmes një postimi në rrjetet sociale, Rama shkruan se në Abu Dhabi ndodhet si i ftuar nderi në World Policy Conference.

Konferenca e Politikave Botërore është një organizatë e pavarur, qëllimi i së cilës është të kontribuojë në përmirësimin e të gjitha aspekteve të qeverisjes, me qëllim promovimin e një bote që është më e hapur, e begatë, më e drejtë dhe më respektuese për larminë e shteteve dhe kombeve.

U lançua në vitin 2008, nga Thierry de Montbrial, President dhe Themelues i Institutit Francez të Marrëdhënieve Ndërkombëtare. Kjo konferencë vjetore sillet rreth debateve që mbledhin udhëheqës ekonomikë dhe politikë, diplomatë, përfaqësues të shoqërisë civile, ekspertë dhe gazetarë nga e gjithë bota. World Policy Conference synon të pasqyrojë, debatojë dhe ofrojë zgjidhje konstruktive për çështjet kryesore rajonale dhe ndërkombëtare.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *