Halloween kthehet në tragjedi, 50 persona pësojnë arrest kardiak gjatë festimeve – Stop
Bota, Të Gjitha

Halloween kthehet në tragjedi, 50 persona pësojnë arrest kardiak gjatë festimeve

Sipas agjencisë së lajmeve të Koresë së Jugut Yonhap, rreth 50 persona pësuan arrest kardiak në lagjen Itaewon, ku mijëra njerëz po festonin Halloween në një klub të njohur në kryeqytet. Sipas BBC zjarrfikësit thanë se kishte 81 raportime për asfiksi.

Raportohet se kishte 100,000 njerëz në zonë që festonin ngjarjen e parë të Halloëeen-it në natyrë pa maska ​​që nga pandemia.

Një zëdhënës i departamentit të zjarrfikësve tha se 140 ambulanca u dërguan në vendngjarje për ndihmë. Numri i parë flet për 59 viktima dhe 150 të plagosur.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *