Favorizuan ndërtime pa leje, shkarkohen nga detyra 5 inspektorë të IMT në Bashkinë e Sarandës – Stop
Aktualitet, Të Gjitha

Favorizuan ndërtime pa leje, shkarkohen nga detyra 5 inspektorë të IMT në Bashkinë e Sarandës

SARANDË

Shkarkohen nga detyra 5 inspektorë të IMT në Bashkinë e Sarandës. Burime pranë këtij institucioni bëjnë me dije se me urdhër të Kryetarit të Bashkisë Sarandë, Adrian Gurma janë shkarkuar me motivacionin “moskryerje funksionale e detyrës” inspektorët E.Braho, V. Qesari, E. Cakalli, T. Simoni dhe O. Durmishi.

Shkarkimi i tyre sipas burimeve pranë Bashkisë Sarandë lidhet me favorizimin e ndërtimeve pa leje në territorin e kësaj Bashkie.

Ndërkohë mësohet se në ditët në vijim pritet një aksion i IKMT në Bashkinë Sarandë për goditjen e ndërtimeve pa leje në vijën bregdetare.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *