Ermal Mamaqi prezanton veten si shkrimtar: Jam i habitur nga sulmet ndaj meje!

Ermal Mamaqi ka prezantuar librin e tij të parë me titullin “Në garë me veten”, mes figurave të njohura të showbizz-it dhe spektaklit, por pa praninë e njerëzve të librave.

Gjatë fjalimit të tij për librin dhe vlerat e tij, Mamaqi tha se ka qenë Vera Grabocka që e ka shtyrë atë të bëhet prezantues.

“Një ditë Vera më thotë Ermal dua të prezantosh “Dancing with the stars” me Amardën. Dikur ka qenë një tmerr i madh për mua që të dilja në skenë. Verës i thashë nuk e bëj dot. “Do e bësh patjetër”- tha. Më futi në një cep dhe tha Ermal unë mendoj që ti mund të bëhesh një nga prezantuesit më të mirë shqiptar. Ke improvizimin, ke humorin, plus je shumë i bukur (qesh).

Më frymëzoi ai moment, shkova në shtëpi i thashë Amardës mund të bëhem një nga prezantuesit më të mirë. Vendosa ta prezantoj dhe nga ai moment jeta ime ndryshoi.

Fillova të besoj më shumë te vetja, bëra emisionin tim të parë etj. Në një festë të TV Klan falenderova Verën dhe ajo tha: Me të vërtetë t’i kam thënë këto?!”, tregoi Ermali

Nga ana tjetër Ermali iu është përgjigjur kritikave që mori pas publikimit të librit të tij të parë “Në garë me veten”.

Ermali tha se i priste paragjykimet, por ndërkohë edhe u habit nga kjo herezi e krijuar duke qenë se të gjithë janë rritur me librat e Adelina Mamaqit, e cila është familjare e tij.

Të Fundit