EMRAT/ U kapën në “fabrikën” e kanabisit, dënohen në Angli tre të rinjtë shqiptarë – Stop
Aktualitet, Lajme, Të Gjitha

EMRAT/ U kapën në “fabrikën” e kanabisit, dënohen në Angli tre të rinjtë shqiptarë

Një “fabrikë” kanabisi e vendosur në një rrugë në Kornishit mbi një ish-bankë kishte bimë me një vlerë prej më shumë se gjysmë milioni paund. Mediat britanike shkruajnë se tre shqiptarë janë dënuar me burg për rolet e tyre në ndërmarrjen potencialisht shumë fitimprurëse që operonte në bankën e vjetër Natwest në Bodmin ‘s Fore Street.

Engjell Osmanaj, 29 vjeç, Anjelos Selamaj, 22 vjeç dhe Alban Topi, 29 vjeç, u paraqitën në Gjykatën e Truro Crown për t’u njohur me masën e tyre pasi  u deklaruan fajtorë për prodhimin e kanabisit.

Osmanaj u burgos për 40 muaj, Selamaj 20 muaj dhe Topi me 16 muaj.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *