Emisioni Stop e Fundjave ndryshe bejne me shtepi familjen e Arjan Sales-15 Tetor 2021 – Stop
HUMANIZEM, Të Gjitha

Emisioni Stop e Fundjave ndryshe bejne me shtepi familjen e Arjan Sales-15 Tetor 2021

Në mars të këtij viti humbi jetën i riu Arjan Sala, duke u përleshur me flakët pas një zjarri në një qendër tregtare.Ato ditë “Stop” dhe “Fundjavë ndryshe” i dhuruan 5 mijë euro familjes së të ndjerit, donacione të shqiptarëve. 6 muaj pas asaj ngjarjeje të rëndë, dhe pas fushatës së nisur nga Stop dhe Fundjavë Ndryshe, familja e Heroit Arjan Sala bëhet me shtëpi të re, falë kontributit të shqiptarëve kudo që ndodhen, brenda dhe jashtë vendit.Bashkëshortja e të ndjerit ka zgjedhur një shtëpi në zonën e Astirit, dhe “Stop” e “Fundjava” e kanë paguar dhe e kanë regjistruar në emër të djalit të tij.Një familje ka kërkuar ndihmën tonë për kurimin e djalit të vogël me skoliozë. Kleo Muca është nisur drejt Stambollit për një operacion në shtyllën kurrizore, që kushton 15 mijë euro.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *