Elbasan/3 mijë euro për të mos i publikuar lidhjen intime, arrestohen 3 persona – Stop
Aktualitet, Lajme, Të Gjitha

Elbasan/3 mijë euro për të mos i publikuar lidhjen intime, arrestohen 3 persona

Tre persona janë vënë në pranga nga policia e Elbasanit pasi akuzohen se shantazhuan një person nëpërmjet rrjetit social “Instagram”-it që të mos i publikonin lidhjen intime. Autorët kërkonin 3000 euro për të mos bërë publike lidhjen intime të shtetasit E.K.

Organi i akuzës pasi dha autorizim për dorëzimin e parave në datën 11 tetor pranë “Rita Park” është realizuar takimi midis viktimës E. K., dhe H.P, ku viktima i ka dorëzuar 3000 Euro shtetasit H.P.

Më pas është bërë arrestimi nga policia gjyqësore i H.P., S.H. dhe Xh.Gj, dhe në gjendje të lirë është ndjekur shtetasja nën hetim A.H.

Prokuroria e Elbasanit ka bërë të ditur se ndaj 3 të arrestuarve tashmë rëndojnë akuzat për veprën penale të “Shtrëngimi me anë të kanosjes ose dhunës për dhënien e pasurisë”.

“Në datë 11.10.2022 rreth orës 10:45 pranë “Rita Park” është realizuar takimi midis viktimës E. K., dhe H.P, ku viktima i ka dorëzuar 3000 Euro shtetasit H.P. Ky person ka ardhur me mjetin e tij Taxi me targa EL 6…A. Ky veprim është dokumentuar edhe me raportet e shërbimit nga Seksioni Operacional i DVP Elbasan.

Nga ana e prokurorit të çështjes është vendosur në përgjim numri telefonik si dhe numrat e tjerë të cilat rezultuan në dinamikë.

Pas dorëzimit taksi është nisur për në Tiranë, e ndjekur nga forcat e policisë, dhe pasi ka pikasur policinë ka ndërruar rrugë. Më pas është bërë nga policia gjyqësore arrestimi i shtetasve H.P., S.H. dhe Xh.Gj, dhe në gjendje të lirë është ndjekur shtetasja nën hetim A.H. Hetimi për këtë procedim penal është ndjekur në bashkëpunim shërbimet e policisë gjyqësore në DVP Elbasan”-thuhet ndër të tjera në njoftimin e Prokurorisë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *