E qerasin me raki, Rama- Ahmetajt: Qenka e mirë, merre me vete gotën – Stop
Aktualitet, Të Gjitha

E qerasin me raki, Rama- Ahmetajt: Qenka e mirë, merre me vete gotën

Kryeministri Edi Rama ka qenë ditën e sotme në Manzë ku ka inspektuar nga afër ndërtimin e banesave të prishura nga tërmeti i 26 nëntorit.

Ndërkohë që Rama është ndalur edhe në një banesë të rindërtuar ku I ka dorëzuar të zotit çelësat e shtëpisë. Gjatë vizitave në banesat e ndërtuar një familje nga Përmeti e ka qerasur me raki kryeministrin Rama.

Rama në bashkëbisedim me familjarët dhe me ministrin Ahmetaj, i ka thënë këtij të fundit se rakia ishte e mirë dhe ta merrte me vete gotën.

Pjesë nga bashkëbisedimi:

Banori: Kjo rakia është shumë e veçantë

Rama: Më pëlqen që gruaja u ul dhe ti shërben

Banori: E nxora vetë

Rama: Paskam ndikuar unë, këtu gabove se duhet t’ja kishe dhënë të parës gotën

Banori: Është nga Tepelena nuk e pi

Rama :Tani hidhi dhe këtij

Banori: Shef i mirë ky

Rama: E merr me vete ai se është Gjirokastrit, po ky apo nuk quhet

Banori : Unë jam nga Përmeti por vetëm e bëj rakinë, për ta pirë nuk e pi

Rama : Një gëzuar do e bësh ti, rakia qenka shumë e mirë.

Ahmetaj: Si e paske rakinë vërtet mo,

Rama: Merre gotën me vete .

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *