Durrës/ Rrjedhje gazi në cisternat e Porto Romanos, ndërpritet mësimi në shkollë – Stop
Aktualitet, Lajme, Të Gjitha

Durrës/ Rrjedhje gazi në cisternat e Porto Romanos, ndërpritet mësimi në shkollë

Ditën e sotme ka pasur rrjedhje në cisternat e gazit në zonën e Porto Romanos në Durrës. Sipas raportimeve banorët e zonës janë vënë në alarm dhe i tremben rrezikut të mundshëm nga rrjedhjet.

Ende nuk është bërë i ditur shkaku zyrtar i rrjedhjeve nga cisternat. Mësimi është ndërprerë në shkollën Met Hasa pranë zonës së rrezikuar.

Sipas burimeve per media, ka pasur konflikte të vazhdueshme mes disa banorëve të zonës dhe fabrikës që përpunon gaz të lëngshëm, pasi ky incident ndodh për herë të dytë dhe po ashtu përpunimi ka shqetësuar këta të fundit vazhdimisht.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *