“Dritë jeshile” për vaksinën e Pfizer-BioNTech/ Mbretëresha Elizabet dhe princi Filip do të vaksinohen javët e ardhshme – Stop
Aktualitet, Të Gjitha

“Dritë jeshile” për vaksinën e Pfizer-BioNTech/ Mbretëresha Elizabet dhe princi Filip do të vaksinohen javët e ardhshme

Mbretëresha e Mbretërisë së Bashkuar Elizabeth II do të marrë vaksinën e Pfizer-BioNTech kundër Covid-19 në javët e ardhshme, Një ilaç që sapo është dhënë drita jeshile nga autoritetet shëndetësore britanike.

Sipas mediave lokale, sovrania 94 vjeçe dhe burri i saj, Princi Philip, 99 vjeçe, të dy do të vaksinohen si përparësi për shkak të moshës së tyre dhe jo si trajtim preferencial.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *