‘Dosja e inceneratoreve’ Stop zbulon pse u shkarkua Ahmetaj – Stop
KLIPET, POLITIKA ALLA “STOP”

‘Dosja e inceneratoreve’ Stop zbulon pse u shkarkua Ahmetaj

Ditën e djeshme kreu i PS-së Edi Rama shkarkoi ish numrin dy të qeverisë së tij edhe nga drejtimi politik i qarkut të Vlorës, Arben Ahmetaj. “Stop” ka zbuluar disa nga informacionet “më të nxehta” që cuan në shkarkimin e “Tigrit” të qeverisë dhe rënien e tij të shpejtë, drejt fundit.

“Nga maja e Olimpit ku Rama e kishte ngjitur t’i bënte shoqëri Arben Ahmetaj ka marrë dje goditjen e fundit që me gjasë duhet t’i ketë dhembur shumë. Kryetari i socialistëve e largoi ish-krahun e tij të djathtë edhe nga drejtimi politik i Qarkut të Vlorës, pozicion që e mbante prej një viti duke e zhveshur kështu nga çdo funksion ekzekutiv dhe politik që e kishte patur me bollëk. Ahmetaj ka qenë një prej emrave më jetëgjatë të qeverisjes socialiste që nga marrja e pushtetit në 2013-n. Ministër Ekonomie, pastaj Financash, rikthim në kabinet si zv/kryeministër pas tërmetit të 2019. Të njëjtat burime bëjnë me dije se Rama në atë mbledhje ka përdorur tone shumë të ashpra ndaj numrit 2 të tij duke e akuzuar për shitjen e dosjes së inceneratorëve tek opozita në këmbim në shumave të majme apo marrëveshjes që ai të mos vihej në bankën e të akuzuarve. Përpos të gjitha hamendësimeve se çfarë ka ndodhur me Arben Ahmetajn, ajo që duket është se “Tigri” është në rënie të lirë, rënie që nuk dihet se ku ka fundin”.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *