Del nga rruga autobusi me nxenës, vazhdon hedhja e vajit në Qafë -Thanë

Disa herë kemi trajtuar problemin e rrëshqitjes në rrugën e Qafë Thanës, duke e ngritur cështjen edhe në nivel zyrtar.Mbrëmjen e djeshme një tjetër aksident rrugor u regjistrua, me pasojë plagosjen e tre personave.Në aksident u përfshi një autobus me nxënës, që po kthehej nga Ohri. Në aksin Librazhd-Elbasan, drejtuesi i autobusit humbi kontrollin dhe doli nga rruga, duke u përplasur me barrierat mbrojtëse.

Të Fundit