Aksidentoi për vdekje të miturin, arrestohet i riu në Kavajë

Policia ka arrestuar një 25-vjeçar, i cili mbrëmjen e djeshme aksidentoi për vdekje 6-vjeçarin. Ngjarja ka ndodhur në lagjen nr. 1, në Kavajë.

Sipas policisë autori i aksidentit është arrestuar në flagrancë dhe akuzohet për veprën penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor”, me pasojë vdekjen e një personi.

“Specialistët e Sektorit të Qarkullimit Rrugor arrestuan në flagrancë shtetasin K. S., 25 vjeç, për veprën penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor”, me pasojë vdekjen e një personi.

Mbrëmjen e djeshme, në lagjen nr. 1, Kavajë, automjeti tip “Volksëagen” që drejtohej nga 25-vjeçari, ka përplasur një shtetas 6 vjeç (këmbësor), i cili për shkak të dëmtimeve të marra, ka humbur jetën në spital.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Durrës, për veprime të mëtejshme,” njofton policia.


 

Të Fundit