Aksidenti i frikshëm te mbikalimi i TEG-ut, identifikohen dy vajzat që u shuan në lule të rinisë

Akisdenti tragjik që i mori jetën tre të rinjve te mbikalimi i TEG-ut në Tiranë mbrëmjen e djeshme ka tronditur mbarë vendin.

Makina tip Audi që drejtonte 20-vjeçari, Klevis Ruçaj, i cili ndërrroi jetë në spitalin e Traumës ra nga mbikalimit i TEG-ut mbi kofanon e një tjetër makine.

Sakaq janë identifikuar edhe dy viktimat e tjera të aksidentit, të cilat ishin pasagjere në makinën e 20-vjeccarit.

Ato janë Erisilda Abedini, 22 vjeçe dhe Sikela Përroj, 23 vjeçe, të dyja banuese në Tiranë.

Kujtojmë se nga aksidenti kanë mbetur të plagosur 5 persona, 3 nga makina Audi dhe dy që ndodheshin te makina poshte mbikalimit.

Ngjarja tragjike ndodhi pasditn e djeshme kur Ruçaj po udhëtonte me makinën e llojit “Audi” nga Farka dhe për shkak të shpejtësisë së lartë çau barrierat e mbikalimit të Saukut e ra mbi mjetin “Honda”.

Të Fundit