Aksidenti/ Ekspertiza e nxjerr te pa faj, kompania e sigurimit i mban parate! – Stop – 9 Tetor 2020 – Stop
Të Gjitha

Aksidenti/ Ekspertiza e nxjerr te pa faj, kompania e sigurimit i mban parate! – Stop – 9 Tetor 2020

Kejdi Balla është një qytetar i Tiranës, që denoncon në “Stop” një ngjarje të ndodhur në gusht 2019. Bëhet fjalë për një aksident në Rrugën e Durrësit. Prokuroria vendosi mosfillimin e procedimit penal, duke lënë detyrë kryerjen e ekspertizës autoteknike. Ndërsa kjo e fundit e nxorri Kejdin të pafajshëm. Por “Vig Sigma”, kompania e sigurimit, e nxjerr 50 % fajtor dhe të tillë i bën dhe vlerësimin e dmshpërblimit.Eksperti Gëzim Hoxha,shpjegon, se ligji për përcaktimin e dëmshpërblimit dhe fajësisë në aksident, nuk ndahet me përqindje. Sipas tij, Kejdi Balla duhet të marrë shumën e plotë të dëmshpërblimit dhe jo të sorollatet gjykatave.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *