Absurdi/ Studentja e vetme për gazetari, mbyllet dega sa fillon shkolla – Stop
KLIPET

Absurdi/ Studentja e vetme për gazetari, mbyllet dega sa fillon shkolla

Fatma Banka, tregon, se ka aplikuar dhe fituar të drejtën e studimit për Gazetari e nisi shkollën në 17 tetor. Aty u kuptua, se ishte studentja e vetme në këtë degë dhe meqë nuk ishte plotësuar grupi me 8 veta, Fatmës i thonë, se duhet të zgjedhë degë tjetër, gjuhë letërsi, ose histori-gjeografi. E reja thotë, se duhet të ishte njoftuar, që në datën 13 apo 14 tetor, por kjo gjë nuk ndodhi.Në këto kushte Fatma takon dekanin për sqarim, e më pas edhe rektorin. Por sërish nuk merr zgjidhje. I bën shkresë Ministrisë dhe merr përgjigje, se duhet ta sqarojë me universitetin.Gazetarja e “Stop” takon sekretaren, por ajo shmanget e mbyllet në një nga zyrat.Në një bisedë me tone të larta me Dekanin e Shkencave Humane, Ardian Lami, ky i fundit i shmanget përgjegjësisë dhe thotë, se nuk është kompetenca e tij njoftimi i studentes.Ndërsa rektori Skënder Topi, ishte në një konferencë në Bullgari dhe thotë, se do të interesohet për rastin, për të gjetur një zgjidhje.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *