“40 mije leke marr, ku t’i çoje nena: Te dritat, te uji apo…?”, apeli 94-vjeçares – Stop
HUMANIZEM, KLIPET

“40 mije leke marr, ku t’i çoje nena: Te dritat, te uji apo…?”, apeli 94-vjeçares

Ndodhemi në fshatin Shelcan, rreth 12 km larg Elbasanit, në familjen e 94 vjecares Sina Dedja.E moshuara e dhe e bija kërkojnë ndihmë, pasi 94 vjecarja jeton në kushte të vështira ekonomike. Ajo merr vetëm 46 mijë lekë të vjetra pension, me të cilat nuk di c’të bëjë më parë. Sina ka 3 fëmijë të martuar, që nuk e ndihmojnë dot, pasi edhe ata nuk kanë të ardhura. Pas apelit të 94 vjecares Sina Dedja, emisioni “Stop” dhe fondacioni “Fundjave Ndryshe” i cuan të moshuarës ushqime për një muaj.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *