Stop – Yzberisht, pallati pa parmake ne shkalle e pa ashensor prej disa vitesh! (15 maj 2019) – Stop
Të Gjitha

Stop – Yzberisht, pallati pa parmake ne shkalle e pa ashensor prej disa vitesh! (15 maj 2019)

Asllan Himallari, administrator i një pallati me 4 hyrje në Yzberish denoncon faktin, se rreth 180 familje dhe 60 biznese në këte pallat, vuajnë mangësi të tilla si :mungesa e parmakëve të shkallës, dyert e pallateve të nxjerrin në tarracë të bllokuar, mungesën e fikseve të zjarrit apo njërit ashensor.Pallati është ndërtuar në vitin 2015 nga “Aleksandros shpk” me administrator Arben Isufin.Në bashki banorëve u kanë treguar derën e gjykatës, ose mangësitë t’i plotësojnë vetë.Vetë administratori i pallatit thotë, se pallati është dorëezuar prej vitesh e nëse ka ankesa, lë t’i parashtrojë në një takim administratori i pallatit.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *