Stop-Shijak, Stop, Fundjava dhe donatorë të tjerë bëjnë me shtëpi të re familjen Norja. (15.03.2019) – Stop
KLIPET

Stop-Shijak, Stop, Fundjava dhe donatorë të tjerë bëjnë me shtëpi të re familjen Norja. (15.03.2019)

Në fillim të muajit shkurt, emisioni “Stop” transmetoi rastin e familjes Norja në Shijak, që jetonte në kushte shumë të vështira.Anila Norja ka 3 fëmijë nga 10 në 14 vjec dhe bashkëshorti e ka braktisur.Të katërt përpiqen të mbajnë frymën gjallë me 6 000 mijë lekë të reja në muaj. Shtëpia e tyre nuk ka banjo dhe ujë të rrjedhshëm. Një muaj e gjysmë pas transmetimit të apelit të familjes Norja, “Stop” dhe “Fundjavë ndryshe”, e kanë bërë atë me shtëpi të re.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *