Stop – Dhuna ndaj avokates Orgesa Serani, reagimi i Dhomes se Avokatise! (28 janar 2020) – Stop
Të Gjitha

Stop – Dhuna ndaj avokates Orgesa Serani, reagimi i Dhomes se Avokatise! (28 janar 2020)

Një ditë pasi emisioni Stop transmetoi skandalin e denoncuar nga avokatja Orgesa Serani, e cila dëshmoi, sesi u dhunua në ambientet e prokurorisë së Gjirokastrës nga Oficeri i Policisë Gjyqësore,Martin Pali, ka reaguar Dhoma e avokatisë.Në deklaratën për shtyp thuhet, se Dhoma e Avokatisë shpreh shqetësimin e thellë për dhunën e ushtruar në ambientet e zyrës së oficerit gjyqësor dhe korridoret e këtij institucioni.Dhoma e avokatëve kërkon një hetim të plotë dhe të pavarur brenda një kohe të shkurtër, lidhur me pretendimet dhe kallzimin e avokates Orgesa Serani, -nënvizohet në deklaratë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *