Skandali/ Para dy vjetësh vrau gruan e kunaten, shtyhet gjyqi me makinacione-Stop-8 Mars 2021 – Stop
Të Gjitha

Skandali/ Para dy vjetësh vrau gruan e kunaten, shtyhet gjyqi me makinacione-Stop-8 Mars 2021

“Stop” sjell sonte në vëmendje një ngjarje shumë të rëndë, të ndodhur në 2 janar 2019. Atë ditë 34 vjecari Gazment Muca, në gjendje të dehur, vrau me thikë gruan 31 vjec dhe kunatën 18 vjec, pas një debati banal, ku bashkëshortja po i kërkonte të shkonte tek prindërit e saj.E gjithë tragjedia u konsumua në sy të dy fëmijëve të vegjël.Kujdestaria e fëmijëve i është lënë dajës së tyre nga gjykata e Fierit dhe Apeli në Vlorë. Por momentalisht dy fëmijët janë në fshatin SOS, për shkak të procedurave.Avokatja e familjes së viktimave, Margarita Kola, tregon se ky proces po zgjatet pa fund dhe ka dy vite, që nuk jepet vendimi për 34 vjecarin Gazment Musta, pasi në mënyrë të qëllimtë në gjyq janë kërkuar disa dëshmitarë, që nuk kanë lidhje fare me ngjarjen.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *