Tepelenë/ I moshuari mjekohet për covid, përgjigja e tamponit pas një jave-Stop-8 Mars 2021 – Stop
Të Gjitha

Tepelenë/ I moshuari mjekohet për covid, përgjigja e tamponit pas një jave-Stop-8 Mars 2021

Denoncimi i radhës vjen nga Tepelena dhe bëhet fjalë për një të moshuar, i cili ka bërë tamponin, pas shfaqjes së shenjave të dyshimta të Covid 19. Përgjigja e tamponit është vonuar më shumë se një javë dhe gjatë kësaj kohe i moshuari është detyruar të marrë mjekim, por pa rimbursim.Mjeku infeksionist Gentian Stroni shpjegon, se cfarë dëmesh ka për pacientin mos ekzamimini i hershëm i covid 19. Ai thotë, se pacienti duhet të shihet nga shenjat klinike dhe të vlerësohet nga mjeku, që e ndjek.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *