Prokurori nuk jep shpjegim per hetimet, avokati: eshte dhune ne familje-Stop-18 Mars 2021 – Stop
Të Gjitha

Prokurori nuk jep shpjegim per hetimet, avokati: eshte dhune ne familje-Stop-18 Mars 2021

Pas akuzueses Adelina Luca, emisioni “Stop” kontaktoi vetë prokurorin Ilir Hoxha, i cili nuk dha shpjegime, se pse nuk i merr pamjet filmike në biznesit të zonës, ku ndodhi ngjarja dhe pse nuk i përshpejton procedurat e hetimit.Avokati Elvis Turtulli, thotë, se legjislatori duhet ta rregullojë këtë situtatë me ligj, sepse ngjarje të tilla mund ta cojnë marrëdhënien në konflikte më të avancuara.Sipas tij, ish-vjehrri me ish-vjehrrën, duhet të futen në grupin e marrëdhënieve familjare dhe dhuna të quhet dhunë në familje. Nga ana tjetër, për këto raste, nuk mund të presim afatet hetimore, që të mos përshkallëzohet dhuna.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *