“I merr nxënësit si bagëti, shtyhen e dërrmohen” denoncimi i prindërve – Stop
KLIPET

“I merr nxënësit si bagëti, shtyhen e dërrmohen” denoncimi i prindërve

Jemi në Kucovë në fshatin Ferras, ku 7 fëmijë të sistemit fillor nuk kanë shkuar në shkollë. Shkolla e tyre është mbyllur, dhe të vegjlit i kanë kaluar në shkollën e Kozarës. Por tani problem mbetet transporti. Prindërit thonë, se nuk i nxjerrin dot fëmijët në rrugën kryesore, ngaku duhet të bëjnë 3 km deri te furgoni. Ata kërkojnë transport të posacëm, që t’i marrë fëmijët në fshatin Ferras ose të vijë mësuesi në shkollën e vjetër.Ne morëm takim me drejtoreshën e shkollës, e cila thotë, se ka marrë konfirmim nga kryetari i bashkisë, që fëmijët do të kenë automjet të posacëm, për t’i marrë nga fshati Ferras dhe për t’i cuar në shkollë në Kozarë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *