“Spiunët rusë i hajmë me dhëmbë ne” veteranët festojnë 80 vjetorin e festës së Pezës – Stop
“STOP”-I JUAJ, KLIPET

“Spiunët rusë i hajmë me dhëmbë ne” veteranët festojnë 80 vjetorin e festës së Pezës

Të premten u festua 80 vjetori i Konferencës së Pezës të vitit 1942. Ne ishim aty dhe takuam shumë veteranë e nostalgjikë të kohës. Të moshuarit ishin shtruar me të ngrëna e të pira dhe ia morën këngëve partizane të Luftës Antifashiste Nacional Clirimtare.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *