STOP – EMISIONI 17 – Stop
STOP

STOP – EMISIONI 17

“Korrupsioni zgjedhor” i ul të gjithë në një tryezë!

Këtë të martë aktorët kryesorë të politikës në vend dhe diplomatët e huaj, u ulën në një tryezë diskutimi lidhur me cështjet e korrupsionit zgjedhor. Edi Rama, Ilir Meta, Lulzim Basha, por edhe ambasadori Donald Lu, folën për shqetësimet e procesve zgjedhore në vendin tonë. Ata theksuan nevojën për reformën zgjedhore. Ndërsa ambasadori Lu i shpreh i kënaqur, që mundën të uleshin të gjithë bashkë.

 

Lezhë- shkolla, ku libri i anglishtes kushton sa të gjithë tekstet!

Në shkollën e mesme “Ydajet Lezha” në qytetin e Lezhës, libri i anglishtes për klasat e 10-ta, është i fotokopjuar dha pa fletoren e punës. Ai është shitur për 1800 lekë të reja. Gazetarja e STOP, ka pyetur për këtë nxënësit, dy nëndrejtorët e shkollës, Pal Zefi dhe Skender Abdyli, si dhe drejtorin e arsimit në Lezhë Bardhok Pula. I fotokopjuar nga gazetarja jonë, teksti kushtoi rreth 350 lekë të reja.

 

Kazanët e plehrave “një pasaportë europiane” në Tiranë!

Pjesa e tretë e programit është një vëzhgim për vendosjen e kazanëve të plehrave në Tiranë. Pranë shtëpive, apo tregjeve, ku shiten ushqime, kazanët janë burim ndotjeje dhe infeksionesh.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *