Banorët në panik/ Hapet papritur një gropë gjigande në Meksikë – Stop
Bota, Të Gjitha

Banorët në panik/ Hapet papritur një gropë gjigande në Meksikë

Një gropë e gjerë 60 metra dhe e thellë rreth 18 metra është krijura papritur në në Santa Maria Zacatepec të rajonit Puebla të Meksikës.

Gropa ka rrezikuar dhe jetën e një familje, banesa e të cilës ndodhej pranë vendit ku u krijua gropa.

Autoritetet meksikane thanë se gropa e madhe u shkaktua nga një fenomen gjeografik dhe varietet në përbërjen ujore të tokës.

Megjithatë, aktivistët lokalë thanë se fenomeni është rezultat i përdorimit të tepruar të ujëmbajtësve.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *