“Ustai i madh i skenës teatrore”, Rama për Pirro Manin: Pa të, kultura dhe arti do ishin shumë më të varfër! – Stop
Aktualitet, Të Gjitha

“Ustai i madh i skenës teatrore”, Rama për Pirro Manin: Pa të, kultura dhe arti do ishin shumë më të varfër!

Kryeministri Edi Rama shpreh ngushëllime për largimin nga jeta të aktorit dhe regjisorit të njohur, Pirro Mani, në moshën 89-vjeçare.

Rama shkruan në “Facebook” se Mani ishte ustai i madh i skenës kombëtare teatrore dhe pa të kultura dhe historia e artit skenik shqiptar do të ishin shumë më të varfër.

 “LAMTUMIRË USTA! Pirro Mani ishte ustai i madh i skenës kombëtare teatrore. Pa të kultura dhe historia e artit skenik shqiptar do të ishin shumë më të varfër. U prehtë në paqe dhe ngushëllime familjes”, shkruan Rama.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *