Rama me distributorin e Sinovac:Folëm për ndërtimin e fabrikës së vaksinës – Stop
Aktualitet, Të Gjitha

Rama me distributorin e Sinovac:Folëm për ndërtimin e fabrikës së vaksinës

Kryeministri Edi Rama ka takuar ditën e sotme në Turqi distributorin e vaksinës Sinovac.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë Rama nëpërmjet një postimi në ‘Facebook’ ku shkruan se ndihet i nderuar nga ky takim, teksa bënë me dije se ndër të tjera kanë folur gjithashtu edhe për ndërtimin e fabrikës së vaksinës në Shqipër.

“I nderuar nga mikpritja e këtij zotërie mbresëlënës, Canturk Alagöz, një personalitet i shkencës dhe biznesit turk, pronari i kompanisë së prodhimit të disa lloje vaksinash, e njëkohësisht distributori i vaksinës Sinovac, me të cilin pasi e falenderova me mirënjohje për ndihmën jetike, diskutuam për projektin e ndërtimit të fabrikës së vaksinave në Shqipëri, si pjesë e një qendre ekselence farmaceutike…

Të shohim”– shkruan Rama ku krahas shkrimit poston dhe foton.

Kujtojmë se prej ditës së djeshme kryeministri ndodhet në Turqi sëbashku me disa ministra te kabinetit.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *