Aksidentohet ne pune kompania fsheh ngjarjen! – Stop
KLIPET

Aksidentohet ne pune kompania fsheh ngjarjen!


Një punonjës i Minierës së Kalimashit, i cili nuk do të identifikohet, tregon, se në 28 nëntor 2019, është aksidentuar një punëtor, të cilit i ka shpërthyer dinamiti dhe është në gjendje të rëndë. Për ta verifikuar lajmin, iu drejtuam spitalit të Kukësit, ku na thanë, se në këtë datë nuk është paraqitur shtetasi Halim Thaci. As në Tiranë, në QSUT apo Spitalin e Traumës nuk është paraqitur ky punëtor. Por “Stop” ka mësuar, se i aksidentuari është dërguar me makinat e kompanise private, në Prizren të Kosovës. Shkojmë atje në Spitalin e Përgjithshëm, ku ndodhet i aksidentuari dhe gruaja e tij. Halimi është dëmtuar rëndë, një sy e ka jashtë funksionit dhe plagë në trup dhe këmbët e thyera.Në kufirin e Morinit, Thaci ka kaluar pa asnjë dokument. Mjeku ortoped, që kuron Halimin pohon, se ai ka ardhur me makinën e kompanisë dhe më pas spitali ka njoftuar policinë e Prizrenit dhe më pas ka vijuar procedura. Në policinë e Trafikut Prizren, na thonë, që është përpiluar një raport kalimi në kufi dhe policia e Prizrenit ka marrë deklarata, që në spitalin e Kukësit ka patur mungesë aparaturash, në një kohë që në këtë spital, Halim Thaci nuk është paraqitur fare.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *