“Zhduket” Tina Turner nga shëtitorja e Durrësit, ngelen vetëm këpucët (Foto) – Stop
Aktualitet, Lajme, Të Gjitha

“Zhduket” Tina Turner nga shëtitorja e Durrësit, ngelen vetëm këpucët (Foto)

Statuja e këngëtares Tina Turner ka braktisur kolegët Bob Dylan, Mick Jagger dhe John Lennon, ndërsa është “zhdukur” nga shëtitorja Taulantia në Durrës.

Qytetarët e habitur kanë parë në orët e para të mëngjesit se instalacionit të ish-kryebashkiakut Vangjush Dako, i cili mes polemikash vendosi të përjetësonte në qytetin bregdetar “”playlist”-ën e tij të preferuar, i mungonte këngëtarja me zërin magjik.

Mësohet se statuaj është dëmtuar nga persona të paidentifikuar, e për këtë arsye është zhvendosur në një vend tjetër për t’u riparuar. Megjithatë s’përjashtohet mundësia të jetë tentuar grabitja për riciklim të metalit.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *