Vuçiç: Po përgatisim gjëra të mëdha për qytetarët e Serbisë, Shqipërisë dhe RMV – Stop
Lajme, Të Gjitha

Vuçiç: Po përgatisim gjëra të mëdha për qytetarët e Serbisë, Shqipërisë dhe RMV

Gjëra të mëdha po përgatisim për qytetarët e Serbisë, Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut, tha sot presidenti serb Aleksandar Vuçiç, pas një bisede me partnerët nga të dy vendet për zhvillimin e mëtejshëm të bashkëpunimit në kuadër të nismës “Ballkani i Hapur”.

“Ballkani i Hapur është iniciativa më e mirë për popujt e Ballkanit. Ne po përgatisim gjëra të mëdha për qytetarët e Serbisë, Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut”, tha Vuçiç në “Instagram” së bashku me fotot nga video-konferenca.

Në fillim të qershorit pritet një takim në kuadër të “Ballkanit të Hapur”, në Ohër, ku, siç ka bërë të ditur vetë ai, do të marrë pjesë edhe kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *