Vrasja e ish-Kryeministrit japonez, Rama: Tronditje kur politikanët shihen si armiq. – Stop
Lajme, Të Gjitha

Vrasja e ish-Kryeministrit japonez, Rama: Tronditje kur politikanët shihen si armiq.

Kryeministri Edi Rama është shprehur i tronditur nga vrasja e ish-kryeministri japonez, Shinzo Abe, i cili u qëllua me armë zjarri teksa po mbante një fjalim elektoral në Nare.

Nëpërmjet një postimi në Twitter Rama shpreh ngushëllimet më të thella për familjen e politikanit dhe për popullin japonez.

Rama shkruan se vrasja e Shinzo Abe nxjerr në pah se sa shumë tronditen themelet e demokracisë kur politikanët shihen si armiq për t’u shkatërruar dhe jo si kundërshtarë për t’u angazhuar.

Rama: I tronditur dhe i pikëlluar nga vdekja e ish-kryeministrit Shinzo Abe. Ngushëllimet tona më të thella familjes së tij dhe popullit të Japonisë. Vrasja e tij nxjerr në pah se sa shumë tronditen themelet e demokracisë kur politikanët shihen si armiq për t’u shkatërruar dhe jo si kundërshtarë për t’u angazhuar!

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *