Vlore/ Gjyqtari zvarrit divorcin e gruas: ka dhe me keq, Stop i jep zgjidhje-8 Qershor 2021 – Stop
Të Gjitha

Vlore/ Gjyqtari zvarrit divorcin e gruas: ka dhe me keq, Stop i jep zgjidhje-8 Qershor 2021

Jemi në Vlorë, për problemin e zonjës Ilda Malaj. Ilda është nënë e dy vajzave 7 dhe 3 vjec. Prej 3 vitesh është larguar nga shëepia e bashkëshortit në Qeparo, për shkak të dhunës. Prej një viti e gjysmë, ajo ka hapur procesin gjyqsor dhe gjyqtari Hektor Sinanaj i shtyn seancat me pretekste të ndryshme. Vetë qytetarja kërkon një shpjegim nga gjyqtari,se pse nuk po mundet të marrë zgjidhje divorci i saj.Por gjyqtari i thotë, së presë, se ka edhe më keq. Gazetarja e “Stop” shkon dhe takon gjyqtarin Hektor Sinanaj dhe ky i fundit shprehet, se do ta përfundojë këtë cështje, për shkak të ndjeshmërisë, që ajo ka.Pas këmbënguljes së “Stop”, qytetarja Ilda Malaj arrin të marrë divorcin në muajin shkurt 2021

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *