Video/ Shpërthen bombola e oksigjenit brenda spitalit Covid në Turqi, ndërrojnë jetë 9 pacientë – Stop
Bota, Të Gjitha

Video/ Shpërthen bombola e oksigjenit brenda spitalit Covid në Turqi, ndërrojnë jetë 9 pacientë

TURQI

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Turqi, teksa një bombol oksigjeni ka shpërthyer në një spital Covid. Mediet turke raportojnë se ngjarja ka ndodhur në Spitalin Universitar SANKO Covid-19, në Gazinetp, ku kanë humbur jetën tragjikisht 9 pacientë.

Shpërthimi është regjistruar rreth orës 04:45 të mëngjesit të sotëm, me orën lokale, ku fatkeqësisht kanë ndërruar jetë 9 pacientë, ndërsa 10 të tjerë janë transferuar në spitale të tjera.

Siç raportojnë mediet e huaja, pacienti më i ri që ka vdekur nga shpërthimi ka qenë 56 vjeç, ndërsa më i moshuari 85 vjeç. Zjarrfikësit dhe policia kanë mbërritur menjëherë në vendngjarje për të shuar flakët, ndërsa kanë nisur edhe hetimet për të zbardhur të vërtetën.

 

Turqia ka regjistruar deri më tani 1,982,090 raste me Covid-19 dhe 17,610 viktima dhe vendi prej kohësh është futur në shtetrrethim gjatë natës dhe në fundjavë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *