Vëzhgimi/Korsitë e biçikletave pushtohen nga këmbësorë e motorristë-Stop-11 Maj 2021 – Stop
Të Gjitha

Vëzhgimi/Korsitë e biçikletave pushtohen nga këmbësorë e motorristë-Stop-11 Maj 2021

Në Tiranë korsitë e bicikletave kanë filluar të përdoren si nga këmbësorët ashtu edhe nga ata, që përdorin motorrë. Ne kemi bërë një vëzhgim në disa nga rrugët, që kanë korsi biciletash, në Bulevardin Zogu I, ku korsia e bicikletave përdoret nga këmbësorët.

Përgjigjet e qytetarëve kanë qenë, se nuk e dinin, që nuk duhet ta përdorin dhe nuk e bëjnë më.E njejta situatë edhe në Rrugën e Kavajës, ku këmbësorët dhe motorristët bllokojnë korsinë e bicikletave.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *