U tall me dhëndrin/ Momenti që vjehrra ‘rrënon’ dasmën duke i bërtitur nuses gjatë ceremonisë: S’duhet të thuash që djali im ka të meta’

Dasma perfekte është ëndrra e çdo nuseje, e cila shpreson e të afërmit nuk do të shkaktojnë probleme të paktën në ditën e parë të martesës. Por kjo rezultoi në këtë rast për këtë grua, pasi vjehrra e saj grindavece kishte shumë për të thënë gjatë ceremonisë.

Në një video të kapur nga një i ftuar, nusja u skuq, kur nëna e partnerit të saj vendosi ta qortonte në altar. Reagimi erdhi pasi nusja bëri shaka me ‘të metat’ e të fejuarit të saj gjatë një fjalimi. Videoja e TikTok, e cila që atëherë është fshirë, fillimisht u postua nga motra e nuses, Sarah Ragsdale, nga San José, Kaliforni , në vitin 2020.

Ajo i kishte vënë mbishkrimin pamjes: ‘Dasma e motrave të mia disa vite më parë. Vjehrra e saj e ka urryer gjithmonë. Ajo është vetëm një nga ato vjehrra që mendojnë se motra ime po ia merr djalin”.

Që atëherë, videoja e ceremonisë tronditëse është ripostuar në @funny.freakouts dhe është parë 4.3 milion herë, duke grumbulluar mbi 425,000 pëlqime dhe mbi 3000 komente nga shikuesit e tronditur që ndanë mendime mbi dinamikën e familjes.

Në pamjet prej 31 sekondash, nusja dhe dhëndri mund të shiheshin duke qëndruar përballë njëri-tjetrit në altar, në mes të rrugës duke shkëmbyer zotimet ndërsa nusja lexonte nga një fjalë.

Papritur, vjehrra pa emër e ndërpret, duke bërtitur: ‘Nuk duhet të thuash që djali im ka të meta’.

Ndërsa dhëndri qesh me nervozizëm dhe i thotë nënës së tij ‘të heshtë’, nusja ndërhyn dhe i thotë se ‘mund të largohet’.

Në përgjigje, vjehrra me tallje thotë: ‘Jo. Unë nuk duhet të largohem. Fustani që keni veshur, ne kemi paguar për të!’

Teksa të ftuarit e tjerë përpiqen ta qetësojnë gruan, nusja ia ktheu duke thënë: ‘Nuk do të ma prishësh dasmën’, për të cilën vjehrra i përgjigjet: ‘Nuk do të thuash që djali im ka të meta! ‘

Nusja argumentoi se ‘të gjithë kanë të meta’ dhe se kjo ishte pjesë e arsyes që ajo e do dhe dëshiron të martohet ende me të fejuarin e saj.

Të Fundit