Tiranë/ Prindërit denoncojnë: 2-vjeçarja dëmton krahun në çerdhe, 4-vjeçari lëndohet në kopsht

Vijojnë denoncimet e prindërve për dhunën ndaj fëmijëve që kanë në çerdhe dhe në kopshte. Mësohet se një 4-vjeçar është dëmtuar duke luajtuar me një bashkëmoshatar, në një kopsht në rrugën “Peti” në Tiranë.

Sakaq, është paraqitur në spital për ndihmë mjekësore një e mitur 2-vjeçare, e dëmtuar në pjesën e krahut, e cila frekuenton një çerdhe në rrugën “Dalip Zavalani”.

Njoftimi i policisë:

Më datë 10.11.2023, është paraqitur në spital për ndihmë mjekësore një i mitur 4 vjeç, i cili sipas deklarimeve të prindërve, është dëmtuar duke luajtuar me një bashkëmoshatar, në një kopsht në rrugën “Peti”.

Më datë 10.11.2023, është paraqitur në spital për ndihmë mjekësore një e mitur 2-vjeçare, e dëmtuar në pjesën e krahut, e cila frekuenton një çerdhe në rrugën “Dalip Zavalani”.  Shërbimet e Policisë kanë sekuestruar DVR-në me pamjet filmike të çerdhes që frekuenton e mitura, për veprime të mëtejshme procedurale, dhe materialet i kanë kaluar Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për vlerësim.

Të Fundit