Stop – Tirane/ Takime politike te ethshme, po fryn ere zgjedhjesh?! (19 nentor 2019) – Stop
Të Gjitha

Stop – Tirane/ Takime politike te ethshme, po fryn ere zgjedhjesh?! (19 nentor 2019)

Opozita e bashkuar ishte që në orën 9.00 të mëngjesit në zyrën e presidentit të republikës Ilir Meta. Në fund të takimit, në faqen e presidencës u publikua mbështetja e kreut të shtetit për reformën zgjedhore dhe zhvillimin e zgjedhjeve të parakohshme të menjëhershme. Në të njejtën linjë ishte dhe kreu i PD-së Lulzim Basha, i cili tha, se në pak ditë opozita paraqet propozimet për reformën zgjedhore, ndaj nuk ka më alibi për shtyrjen e zgjedhjeve të parakohshme.Për reformën zgjedhore u mblodh sot dhe tryeza e OSBE-së, ku mori pjesë edhe PD-ja. Nga ana tjetër presidenca, sic kishte paralajmëruar, dorëzoi paninë penale ndaj kreut të KED, Ardian Dvorani në tre prokurori, të përgjithshmen, të Tiranës dhe të krimeve të rënda.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *