Stop – Humben prinderit/ apeli i “Stop” dhe shqiptaret per shqiptaret per shtepi! (19 nentor 2019) – Stop
Të Gjitha

Stop – Humben prinderit/ apeli i “Stop” dhe shqiptaret per shqiptaret per shtepi! (19 nentor 2019)

Nadja dhe Faik Molla janë vetem 12 dhe 10 vjec, por fatkeqësitë i kanë përplasur fort në jetë.Babai i tyre humbi jetën gjatë një aksidenti në punë, duke i lënë ata jetimë. Nëna, me probleme në zemër, shkoi në Gjermani, për kurim, por atje humb jetën, duke i lënë fëmijët në një azil emigrantësh. Edhe pse të mitur, fëmijët u vunë në dilemën, nëse do të rrinin Gjermani, për t’u birësuar apo të ktheheshin në Shqipëri, për të jetuar me gjyshërit. Ata zgjodhën gjakun e tyre.Gjyshja e tyre tregon, se banojnë sa në një shtëpi me qira në tjetrën, me kushte të vështira e me orendi të falura. “Stop” , Elvis Naci dhe “Shqiptarët për shqiptarët” bëjnë apel, për t’i siguruar një shtëpi Nadja dhe Faik Mollës.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *