Stop – Rinas/ Kompania e sigurimit ITCS pezullon punonjesin e nuk i jep provat! (06 qershor 2019) – Stop
Të Gjitha

Stop – Rinas/ Kompania e sigurimit ITCS pezullon punonjesin e nuk i jep provat! (06 qershor 2019)


Ahmet Mema, denoncon në “Stop”, se në 1 mars 2019 ka nisur punë si agjent sigurie në kompannë ICTS në Rinas, me kontratë 3 mujore. Por në 14 maj e pezullojnë nga puna, me justifikimin, se ka kaluar një likuid më të madh se 100 ml. Ahmeti kërkon, që të hapen kamerat, për të provuar, se nuk ka faj.Në zyrën e burimeve njerëzore i premtojnë, se do të bëjnë këtë kontroll dhe do ta kthejnë në punë, nëse rezulton pa faj.Nga ana tjetër kryemenaxherin i ICST-së deklaron, se në mënyrë kategorike nuk hapen kamerat.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *