Stop – Pragviti shkollor/ Probleme me higjenen ne shkolla e distancat! (07 Shtator 2020) – Stop
Të Gjitha

Stop – Pragviti shkollor/ Probleme me higjenen ne shkolla e distancat! (07 Shtator 2020)

Është folur shumë këto ditë për masat e distancimit dhe higjenës në shkolla në prag të nisjes së vitit të ri shkollor. “Stop” vëzhgoi ambientet e gjimnazit “Partizani” e “Gramoz Palushi”, si dhe shkollave 9-vjecare “Azem Hajdari” e “Shyqyri Peza” . Higjena le shumë për të dëshiruar në këto shkolla.Nga ana tjetër, shpërndarja e librave shkollorë është bërë në kushte aspak të përputhshme me masat anticovid. Ne ishim në shkollat 9 vjecare “Misto Mame”, “Gjon Buzuku”, “Kushtrimi i Lirisë”, “Emin Duraku”, ku shpërdarja e librave kishte krijuar grumbullime qytetarësh e kaos në këto ambiente.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *