Stop – Post termeti, solidaritet dhe humanizem per te prekurit! (28 nentor 2019) – Stop
Të Gjitha

Stop – Post termeti, solidaritet dhe humanizem per te prekurit! (28 nentor 2019)

Sot është dita e 107 vjetorit të pavarësisë së vendit, por Shqipëria është ende në zi, për shkak të tërmetit të së martës, që shkaktoi dhjetëra viktima. Në vend janë anulluar festimet e natës në bardhë dhe po kështu presidenti i republikës anulloi pritjen për ditën e pavarësisë.Nuk kanë munguar ndihmat e solidariteti nga të gjithë njerëzit, shoqata e avokatëve në Elbasan, Albtelekomi etj. “Stop” sjell këtë moment humanizmi, duke shoqëruar ndihmat mbrëmjën e djeshme në Durrës, pranë banorëve të prekur nga tragjedia.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *