Stop – Polican, punonjesit sorollaten per pagen e 8 muajve, drejtori: Do i marrin! (09 maj 2019) – Stop
Të Gjitha

Stop – Polican, punonjesit sorollaten per pagen e 8 muajve, drejtori: Do i marrin! (09 maj 2019)


Vasilika Ducka, ish-punonjëse e Uzinës së Armëve Polican, denoncon në Stop mos marrjen e 8 muajve page nga Uzina. Vasilika tregon, se është ankuar edhe në Ministrinë e Mbrojtjes dhe tek institucioni i Avokatit të Popullit, por sot, pas dy vjetësh, asgjë nuk është zgjidhur.Si Vasilika janë edhe 13 ish-punonjës të tjerë, që presin pagat e prapambetura.Gazetari i “Stop” kontakton në telefon me drejtorin e uzinës, Erjon Zylyftari, i cili thotë, se punonjësit do i marrin pagat, por nuk jep asnjë shpjegim, se kur, dhe si do t’i gjenerojë ai këto para.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *